Természetesen a teljesség igénye nélkül, pár vesetisztító-vizelethajtó gyógynövényt felsorolok, a mai bejegyzésemben. Otthon használhatjuk őket, de természetesen megfelelő elővigyázatossággal. Sok esetben nem alkalmazható vizelethajtó gyógynövény! Minden esetben figyeljünk arra, hogy aránylag tiszta helyről gyűjtsük a gyógynövényt. Esetlegesen ha nem vagyunk biztosak a gyógynövényben, inkább szerezzük be gyógynövényboltban.

Aranyvesszőfű: Nagyon hasznos gyógynövényünk. Vesetisztító, vizelethajtó gyógyhatással rendelkezik. Réteken, patak, folyópartokon hatalmas mennyiségben gyűjthetjük Leveleit, virágát gyűjtjük, szárítjuk és forázatát melegen kortyolgatjuk.

Vesetisztító, vizelethajtó gyógynövényünk

Feketeáfonyalevél: Csodás ízű gyógynövényünk! Ugyancsak vese – hólyagtisztításra, vizelethajtásra használhatjuk a forrázatát. A leveleket megszárítjuk és úgy használhatjuk.

Tövises iglice:

Vesetisztító,vizelethajtó gyógynövényünk

Mezei zsurló: Ugyancsak vese – hólyagtisztításra, vizelethajtásra használhatjuk a gyógynövény forrázatát. A tőleveleit megszárítjuk és úgy használhatjuk fel forrázatban. Nagyon fontos ne tévesszük össze a mocsári zsúrlóval mert az mérgező!!

Fontos tudni, hogy a mezei zsúrló rendkívül sok kovasavat tartalmaz, így fogyasztása csak rövid kúrákban ajánlott! Régen ezzel a gyógynövénnyel súrolták fényesre a cinkannákat.

(bocs nem találtam jogtiszta képet még)

Medveszőlő:

Erős vizelethajtó, vesetisztító gyógynövény! Használata fokozozott elővigyázatosságot igényel! Húgyhólyag gyulladásnál is eredményesen alkalmazható. évente csak 2-3 kúra alkalmazható pl cickafarfűvel keverve prosztata problémáknál.

Dinnye:

A gyümölcs húsa nagyon jó vízhajtó, akár a sárgadinnye, akár a görögdinnye. Fogyasztásánál viszont figyelni kell a cukortartalmára!

Szőlő:

/fekete-fehér/ Idényében nagyszerű vizelethajtó, azonban a cukortartalmára figyelni kell. Érdemes ősszel sokat fogyasztanunk ebből a nagyon finom gyógynövényből is.

Gyógynövényünk a feketeszőlő

Csalánlevél:

Méregtelenítő gyógynövényünk

Gyermekláncfű:

Vese- hólyagtisztító gyógynövény

Nyírfalevél:

Leveleit tavaszal gyűjtjük és kíméletesen szárítjuk, forrázatát kortyolgatjuk. Az íze nagyon keserű, ezzel legyünk tisztában! Kérgét is használhatjuk, ebből főzetet készíthetünk. Jóval erősebb a hatása mint a levélnek, ezzel is vigyázni kell!

Néha Magyarországon is kapható a nyírfanedv vagy nyírfakönny. Tavasszal nyerik a nyírfából. Megfúrják vagy vágják a nyírfát és alá üveget tesznek. Egy éjszaka alatt 1-1,5 liter is kifolyik. Enyhén édeskés nagyon jó vesetisztító a nedve. (a csapolás után ne felejtsük el sebet megfelelő tapasszal ellátni)

Vesetisztító-vizelethajtó gyógynövény
Vese-hólyagtisztító gyógynövény

Mindegyik gyógynövény szedhető illetve beszerezhető Magyarországon. A fenn felsorolt gyógynövények nem minősülnek terápiás ajánlásnak! Adagolás, mellékhatások tekintetében kérdezd meg, orvosod , gyógyszerészed, természetgyógyászod! A Gyógyforrás Természetgyógyászatban Felsőzsolcán Kovács Sándor reflexológus fitoterapeuta, személyes tanácsokkal ellát.

Kovács Sándor természetgyógyász Gyógyforrás Természetgyógyászat Felsőzsolca